یگان موشکی ارتش و کمیته‌های مردمی یمن باردیگر فرودگاه «ملک خالد» را در شهر ریاض، پایتخت عربستان هدف قرار داد.

به گزارش پارس تودی به نقل از شبکه العالم؛ یگان موشکی ارتش و کمیته‌های مردمییمن صبح امروز (سه‌شنبه) یک فروند موشک بالستیک «برکان اچ2» را به سمت فرودگاه یا پایگاه «ملک خالد» در ریاض شلیک کرد.

هنوز گزارش بیشتری درباره جزئیات این خبر منتشر نشده است.

یگان موشکی ارتش و کمیته‌های مردمی یمن چهار نوامبر 2017 هم یک فروند موشک بالستیک دور برد از نوع «برکان H2» را به سمت فرودگاه ملک خالد ریاض شلیک و اعلام کرد این موشک به هدف اصابت کرده است.

سازمان هواپیمایی کشوری عربستان هم اصابت موشک «برکان H2» را به فرودگاه «ملک خالد» ریاض تأیید کرد.

یگان موشکی ارتش و کمیته‌های مردمی یمن از ابتدای سال 2018  تاکنون بیش از ۱۱ فروند موشک بالستیک به سمت مواضع نظامی عربستان شلیک کرده است.

جنبش انصارالله یمن سوم ژانویه 2018 اعلام کرد، سال 2017 عمق عربستان‌ و امارات و مقر نظامیانشان در مناطق مختلف را با 45 فروند موشک هدف قرار داده است.

قدرت دفاعی ارتش و کمیته‌های مردمی یمن با وجود محاصره همه جانبه این کشور توسط رژیم سعودی روز به روز در حال افزایش است.

عربستان با حمایت آمریکا از مارس 2015 به یمن حمله کرده و سپس این کشور را تحت محاصره زمینی، دریایی و هوایی قرار داده است. جنگ‌افروزی عربستان در یمن تاکنون به کشته و زخمی شدن ده‌ها هزار نفر و آوارگی میلیون‌ها یمنی منجر شده است.

نیروهای یمنی هم در واکنش به حملات متجاوزان، مواضع و پایگاه‌های رژیم آل‌سعود و مزدورانش را در یمن و داخل خاک عربستان هدف قرار می‌دهند.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here
Captcha loading...