وزارت کشور بحرین اخیرا طی بیانیه ای مدعی به بازداشت گروهی وابسته به “حرکت ۱۴ فوریه” شده که دست  به انفجار خط لوله نفت بحرین در منطقه “بوری” (۱۰ نوامبر ۲۰۱۷) زده بودند.

همچنین در این بیانیه آمده که دو نفر از ۴ نفر بازداشت شده در ایران و در پادگانهای سپاه پاسداران آموزش دیده اند.

این وزارتخانه همچنین مدعی آن است که این افراد در ایران آموزشهایی در خصوص ساخت و استفاده از بمب، آموزش استفاده از اسلحه هایی مانند کلاشینکف، پی کی سی و آر پی جی و دفاع شخصی دیده و مأموریت داشته اند تا اقدام به خرابکاری هایی با هدف ضربه به اقتصاد بحرین نمایند. وزارت کشور بحرین افزوده که سه نفر دیگر از اعضای این تیم فراری و تحت تعقیب می باشند.

گفتنی است وزارت کشور بحرین در حالی مدعی به دخالت ایران در انفجار خط لوله “بوری” است که پس از وقوع اسن اتفاق، “بابکو” وزارت نفت بحرین اعلام کرده بود “علت این آتش سوزی نشت نفت از لوله ها بوده ” و بخشدار منطقه شمالی بحرین نیز در بازدید از مکان این حادثه نسبت به تعمیر لوله های انتقال نفت “برای جلوگیری از وقوع مجدد چنین حوادثی” اعلام آمادگی نموده بود.

وزیر خارجه بحرین: افرادی که اقدام به انفجار خط نفت بین بحرین و عربستان نموده بودند بازداشت شدند. همه آنها شغل داشته، بیکار نبوده و کمبودی نداشته اند‌. اوامر و خط دهی ها از ایران به آنها ابلاغ شده است.

این اولین بار نیست که حکومت بحرین با متهم نمودن ایران بر سرکوب وحشیانه مردم در این کشور سرپوش میگذارد.

به نظر میرسد حکومت بحرین در پی آن است که در سالگرد انقلاب مردم بحرین به بهانه ایران دست به سرکوب های ظالمانه علیه مردم بحرین زند.

اخیرا نیز شورای حقوق بشر سازمان ملل با محکومیت شدید نسبت به اقدامات حکومت بحرین نسبت به نقض سیستماتیک حقوق بشر در این کشور ابراز نگرانی کرده است.

تماشا کنید: انفجار در خطوط لوله نفت بحرین

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here
Captcha loading...